KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

  1. Pühendunud maakler teeb oma tööd põhikohaga ja töökogemust võiks olla tal vähemalt 2 aastat.
  2. Klientide tagasiside – ehk leidub Teil ka ühiseid sõpru/tuttavaid, kes teda soovitavad.
  3. Hea maakler teeb alati koostööd ka teiste kinnisvaramaakleritega, et tagada Teie kinnisvara sujuv müük. 
  4. Maakler võiks olla EKMK (Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja) registrist leitav.
  5. Maakler võiks olla ka EKMK (Eesti Kinnisvaramaaklerite koja) liige ja läbinud vastava kutseeksami ning omada 5. või 6. taseme kutsetunnistust.
  6. Personaalne sobivus – enne lepingu sõlmimist kindlasti tuleks maakleriga silmast silma kohtuda ning enda jaoks välja selgitada, kas Te ka inimestena sobite omavahel koostööd tegema. See on tõenäoliselt Sinu elu üks kallimaid tehinguid! 

Jah, ka kinnisvara ostes on võimalus “tingida” ehk proovida hinnasoodustust saada.  Tihtipeale on kinnisvaramüüja arvestanud hinna sisse väikese tingimisruumi, seega pakkumised on alati teretulnud! 

Piirkonniti ja sõltuvalt turuolukorrast võib müügiperioodi pikkus erineda. Müügiperioodi pikkus sõltub kinnisvara asukohast, hinnast ja toalisusest ja pakkumistest. Tavaolukorras võib Tallinnas olla korteri müügiperiood ca 2-4 kuud. 

Elamukruntide ning eramute müügiperiood võib olla aga pisut pikem ca 6 kuud.

Seaduse kohaselt on maakleritasu maksmise kohustus teenuse tellijal (üürikinnisvara puhul üürileandjal) kuid seda vaid sellel juhul kui kokku ei ole lepitud teisiti. 
Üldiselt on välja kujunenud, et üürniku tasuda jääb maakleritasu kui üürisoovijaid on turul rohkem kui üürikortereid. Sellises olukorras on üürileandja eelisseisuses ning saab valida, kellele ta korteri üürile annab. 

1. Maaklerleping – on nagu tööleping (Kinnisvara müüja on tööandja ning maakler töövõtja) – igaüks meist ju tahab tööle minna kindla teadmisega, et tehtud töö eest ka tasu saab.

2. Poolte õigused ja kohustused – Igas lepingus peavad olema kirjas lepingupoolte õigused ja kohustused. 

3. Koostöötingimused – et tagantjärele ei tekiks vaidlusi/arusaamatusi, on maaklerlepingus täpselt fikseeritud vahendustasu %, kas sellele lisandub käibemaks või mitte. 

  1. Asukoht: Asukoht on üks peamisi faktoreid. Lähedus keskustele, koolidele, ühistranspordile, parkidele ja muudele teenustele mõjutab oluliselt kinnisvara väärtust.

  2. Pakkumine ja nõudlus: Kui nõudlus teatud piirkonnas oleva kinnisvara järele on suur, kuid pakkumine piiratud, võivad hinnad tõusta.

  3. Kinnisvara omadused: Kinnisvara suurus, planeering, ehitusaasta, renoveerimiste ajalugu, kasutatud materjalid ja seisukord on olulised väärtust mõjutavad tegurid.

  4. Võrreldavate tehingute analüüs: Võrreldakse hiljuti müüdud sarnaseid objekte samas piirkonnas, et hinnata, millise hinnaga võiks kinnisvara turul liikuda.

  5. Majanduslikud tegurid: Intressimäärad, majanduskasvu tase, tööturu seisund ja üldine majanduslik stabiilsus mõjutavad inimeste võimet kinnisvara osta, mis omakorda mõjutab turuväärtust.

  6. Tuleviku arengud: Teadaolevad või planeeritavad arendused piirkonnas võivad mõjutada kinnisvara väärtust, olgu need siis uued infrastruktuuri projektid või piirkonna arenduskavad.

  7. Juriidilised tegurid: Kinnisvarale kehtestatud piirangud, näiteks ehitusõigused, rendilepingud või servituudid, võivad samuti mõjutada selle turuväärtust.

  1. Tee laenutaotlus erinevatesse pankadesse. Pankadel on erinevad kriteeriumid laenuvõimekuse hindamisel ning laenu väljastamise tingimused erinevad samuti. Kodulaen on pikaajaline kohustus – seega tasub hoolikalt kaaluda, millise panga tingimused on Sinu jaoks kõige sobivamad.
  2. Kui Sul on olemas kinnisvara, mis ei ole ühegi laenu tagatiseks, siis on võimalus omafinantseeringu osa vähendamiseks.
  3. Pangalaenu taotlemisel on oluline, et kõik sissetulekud, mis esmasesse laenutaotlusesse on sisestatud peavad olema dokumenteeritud ja ametlikud.
  • Eksperthinnang (tavaliselt tasub selle eest tellija – võib olla nii müüja kui ostja) kuid kuna ostjal on seda vaja pangalaenu saamiseks, on see tavaliselt ostja kulu. 
  • Laenulepingu sõlmimise tasu mis tavaliselt on ca 1% laenusummast
  • Notaritasu – notaritasude kohta saad lugeda siit
  • Riigilõiv – omanikukande tegemiseks kinnistusraamatushttps://kinnistusraamat.rik.ee/Avaleht.aspx
  • Maakleritasu – müüja kulu, lepitakse kokku kas fikseeritud summa või % lõplikust müügihinnast

Hea tava kohaselt:

Notaritasu maksavad ostja ja müüja mõlemad 50% ja 50%

Riigilõivu uue omaniku kinnistusraamatusse sisse kandmiseks tasub ostja 

Kulud mis on seotud hüpoteekidega tasub ostja.

Maakleriteenus on ühelt poolt mugavusteenus, mis säästab müüja närvi- ja ajakulu.
Teiseltpoolt aga peaks maakleri kaasamine aitama kodu müüa või üürile anda kasumlikumalt, efektiivsemalt ja turvalisemalt. 
Professionaalne maakler töötab igapäevaselt erinevate klienditüüpidega ja tunneb turgu. 

Reset password

Enter your email address and we will send you a link to change your password.

Get started with your account

to save your favourite homes and more

Sign up with email

Get started with your account

to save your favourite homes and more

Powered by Estatik
Scroll to Top